تبلیغات
sorooshmaram - مدیر عامل ریم: بلک بری 10 نیاز به لپ‌تاپ را رفع می‌کند

وبلاگی برای دنیای IT اینترنت و دانلود همه چی

soroosh

جستجو

 

مدیر عامل ریم: بلک بری 10 نیاز به لپ‌تاپ را رفع می‌کند

پنجشنبه 2 آذر 1391   11:10 ب.ظ


نوع مطلب : News--اخبار ،


بلک بری 10 چندان از معرفی و عرضه نهایی دور نیست و کاربران وفادارش امیدوارند که سیستم عامل نو نوار کمپانی RIM یک ترقی بزرگ و رقیبی قَدَر برای میدان نبرد اندروید و iOS به شمار برود. RIM اخیراً اعلام کرد که بلک بری 10 در سی اُمین روز از سال نوی میلادی عرضه خواهد شد و اکنون نظرات اولیه مدیر عامل کمپانی، آقای «تورستن هینز» را درباره دیدگاه و امیدش به این سیستم عامل جدید داریم. 

آقای هینز که با امیدواری زیاد به آینده می‌نگرد، در موقع صحبت کردن راجع به آینده و فرصت ها می‌گوید حس کلی اش این است که بلک بری 10 می‌تواند عامل تعیین کننده بین موفقیت و شکست کمپانی در آینده باشد. او در گذشته نیز گفته بود که بلک بری 10 همه چیز را برای کمپانی دگرگون خواهد کرد. 

او در گفته‌های اخیرش گفته که بلک بری 10 باعث خواهد شد کاربران دیگر هرگز به یک لپ تاپ نیاز نداشته باشد. در حال حاضر ما نشانه هایی از خیزش تبلت ها برای جایگزینی لپ تاپ ها می‌بینیم، اما به نظرتان تاکنون هیچ تلفن هوشمندی توانسته این امر بزرگ را محقق کند؟ 

با ما همراه باشید با ادامه مطلب

واقعیت این است که می‌توان با اطمینان گفت: خیر. هنوز می‌خواهیم لپ تاپ داشته باشیم و در کنارش از تبلت استفاده کنیم، ولی بنا به گفته مدیر عامل RIM، بلک بری 10 می‌تواند این روند را تغییر دهد. آقای هینز به نیویورک تایمز گفته که تلفن های برخوردار از بلک بری 10 تمام نیازهای کاربران به لپ تاپ و دسکتاپ را برآورده می‌کنند طوری که «در 3 تا 5 سال آینده لپ تاپی با خود حمل نخواهید کرد.» 

این یک اظهار نظر برجسته است و نیز یک دلیل خوب برای اینکه پیش خودمان تصور کنیم بلک بری 10 ارزش انتظار طولانی تا اوایل سال بعد را دارد. هم اکنون قابل تصور نیست که بدون لپ تاپ کارهای خود در محیط های عمومی را انجام دهیم، به خصوص که حتی آیفون و تلفن های صدرنشین اندرویدی نیز نتوانسته اند آن را به حاشیه برانند. لپ تاپ ها هنوز یکی از وسایل اصلی هستند که هنگام سفر با خود می‌بریم ولی واقعاً کنجکاوی ما با حرف های آقای هینز بر انگیخته شده؛ مگر بلک بری 10 چه چیز خاصی است که در 3 تا 5 سال آینده ما را از لپ تاپ ها بی نیاز خواهد کرد؟ 

دو ماه و نیم آینده برای RIM دوره ای حساس است که انتظار می‌رود در آن، به ترغیب توسعه دهندگان به منظور ساخت محتوا برای بلک بری 10 و تلفن های مبتنی بر آن بپردازد. این کمپانی کانادایی نیز گام های خوبی برای توسعه دهندگان برداشته، از جمله پرداخت مبالغ نقدی، ابتکار ارائه 10 هزار دلار حق تعهد به توسعه دهندگان، و تأکید ویژه بر موتور پورت کردن اپلیکیشن که اپ‌های iOS و اندروید را برای بلک بری 10 تبدیل می‌کند. 

و حالا از امروز کمپانی RIM پشتیبانی زنده برای طرح سوالات و مسائل از طرف توسعه دهندگان را اعلام کرده که شامل موضوعات متنوعی از اندروید گرفته تا سایر چیزها می‌شود و 18 ساعت در روز برقرار است. سه هفته دیگر نیز SDK نهایی به توسعه دهندگان عرضه خواهد شد. RIM می‌گوید ایده این نوع پشتیبانی 18 ساعته را از ماراتون 36 ساعته هفته گذشته برای پورت کردن بازی ها گرفته که در آن بابت پورت کردن هر بازی، 100 دلار به توسعه دهندگان پرداخت شد. این پشتیبانی 18 ساعته، تا زمان عرضه نهایی سیستم عامل در مراسم ویژه ژانویه 2013 ادامه خواهد یافت.

نوشته شده توسط : soroosh