تبلیغات
sorooshmaram - آزمایش بالگرد بلک هاوک بدون خلبان

وبلاگی برای دنیای IT اینترنت و دانلود همه چی

soroosh

جستجو

 

آزمایش بالگرد بلک هاوک بدون خلبان

دوشنبه 20 آذر 1391   10:35 ب.ظ


نوع مطلب : News--اخبار ،مقالات ،

کلنل کارل آت گفت بالگرد راسکال ساخته شده در لابراتوار Rotorcraft Aircrew Systems آزمایش دو ساعته موفقیت آمیزی به انجام رساند.
به گفته وی آزمایش نزدیکی سن خوزه کالیفرنیا صورت گرفت و بالگرد با دستوراتی که از مرکز می گرفت بین 200 تا 400 فوتی زمین در حرکت بود و بدرستی محل فرود خود را پیدا کرد.

Autonomous RASCAL Black Hawk helicopter

ماتئو والی مدیر پروژه گفت الگوریتم نوشته شده با حداقل ریسک برای محاسبه دستورات دریافتی تعریف شده است و در یک سوتی پرواز، تا 23 مایلی رفته و بر می گردد. متوسط سرعت بالگرد 40 گره (هر گره معادل 1.852 km) است. البته درون بالگرد اپراتور سیستم راسکال همراه با توسعه دهنده نرم افزاری دکتر مارک تاکاهاشی حضور داشتند تا در صورت بروز خطا جلو هر نوع حادثه ای را بگیرند.
پروژه راسکال بیش از دو دهه است که توسط ارتش و ناسا دنبال می شود و طرح اولیه ان به سال 1992 بر می گردد. سیستم کامپیوتری طوری تعریف شده که محاسبه دقیق با زمین و موانع تعریف شده را در کسری از میلیونیم ثانیه انجام داده و حرکت بعدی را بدرستی انجام دهد. همانطوری که در فیلم دیده می شود نشستن کامل بر روی زمین هنوز نوشته نشده و گام دیجیتال بعدی برای پروژه همین موضوع خواهد بود.
این پروژه همچنان نشان داد تا حالت ایده آل فاصله زیادی وجود دارد. این در حالی است که گوگل از اتومبیل بدون راننده برای کارهای خود بهره جسته و برای گوگل استریت ویو موفیت آمیز هم بوده است هر چند بین اتومبیل و بالگرد تفاوت زیادی وجود دارد.
 
 


نوشته شده توسط : soroosh