تبلیغات
sorooshmaram - OmniDrive : جستجوی گوگل درایو از Omnibar کروم

وبلاگی برای دنیای IT اینترنت و دانلود همه چی

soroosh

جستجو

 

OmniDrive : جستجوی گوگل درایو از Omnibar کروم

جمعه 1 دی 1391   09:32 ب.ظ


نوع مطلب : News--اخبار ،

آیا گوگل درایو خدمات برتر و مورد علاقه شما برای ذخیره سازی ابری است؟ اگر چنین است، OmniDrive یک بخش الحاقی یا افزونه کروم است که شاید شما آن را بپسندید. این یک بخش الحاقی (extension) کوچک ساده است که یک عملکرد کارآمد را که کروم می بایست از آن برخوردار باشد را به طور پیش فرض می افزاید؛ این بخش به شما اجازه جستجوی گوگل درایو تان از Omnibar را می دهد. درایو (Drive) را در Omnibar بنویسید، روی کلید فاصله یا کلید تب بزنید و سپس در آن عنوان یک سند یا هر واژه مورد نظر برای جستجو را بنویسید و کلید enter را بزنید. پیشنهادهایی برای مطابقت اسناد از زمانی که می نویسید و هنگامی که Enter را می زنید نمایان می شوند، نتایج جستجو در گوگل درایو تان در همان تب نمایش داده می شود. از آنجا که این ویژگی بومی کروم نیست، ورود به سیستم از طریق مرورگر، نتیجه خوبی برای شما به دنبال نخواهد داشت. شما مجبور خواهید بود به جیمیل تان وارد شده و مطمئن شوید در هر زمان که می خواهید از بخش الحاقی استفاده نمایید به حساب تان وارد شده اید. OmniDrive دکمه ها یا هر چیز دیگری را به کروم اضافه نمی کند؛ این بخش در سکوت در پس زمینه کار می کند، هرچند، نخستین باری که از آن استفاده می کنید مجبور خواهید بود تا به آن اجازه دهید که به حساب کاربری تان  متصل شود.

هنگامی که به آن چراغ سبز نشان می دهید، می توانید جستجو را یا از یک تب جدید یا از تب کنونی شروع کنید. توضیح بخش الحاقی می گوید که پس از نوشتن ” Drive” کلید فاصله را بزنید اما برخی از شما ممکن است نیاز داشته باشید به جای آن، کلید تب (Tab) را بزنید. پیشنهادهای جستجو اندکی زمان می برد تا بارگذاری شوند و این بخشی است که می توانست از اصلاح و بهبودی اندکی برخوردار شود از آنجا که بیشتر کاربران احتمالا بسیار پیشتر از آنکه پیشنهادها بارگذاری شوند واژه مورد نظر برای جستجو را نوشته و کلید Enter را زده اند. نتایج جستجو در همان تب نمایان می شوند و این خیلی بد است که گزینه ای برای باز شدن نتایج در یک تب جدید وجود ندارد.

برای کاربران ویندوز و مک، این ممکن است روشی سریع برای دسترسی به گوگل درایو بدون روی آوردن به پوشه همگام سازی شده باشد اما اگر در یک کروم بوک باشید می بایست به این بخش الحاقی متوسل شوید. همان گونه که پیش از این گفته شد، در حقیقت این باید چیزی باشد که کروم به طور پیش فرض با گزینه ای برای فعال/ غیر فعال کردن، آن را پشتیبانی کند و خبر خوب اینکه این ویژگی در حال بررسی است. با سر زدن به صفحه الحاقی یا افزونه ها در فروشگاه وب کروم می توانید به لینک ارائه شده برای ارتقاء آن رأی دهید یا احتمالا آن را اجرا کنید.

افزونه های مشابهی ممکن است در فروشگاه وب کروم برای دیگر خدمات ذخیره سازی ابری موجود باشند، اما با توجه به پایگاه کاربری بزرگ گوگل و خدمات آن (تمامی آنها نیازمند یک شناسه یکتا هستند) OmniDrive شاید نیاز به تجدید نظر گسترده داشته باشد.

برای دریافت و نصب این افزونه به لینک پایین مراجعه نمایید:

Install OmniDrive From Chrome Web Store


نوشته شده توسط : soroosh