تبلیغات
sorooshmaram - مطالب شهریور 1389

وبلاگی برای دنیای IT اینترنت و دانلود همه چی

soroosh

جستجو

 

دستگیری 60 دختر و پسر در پارتی شبانه به همراه یک فوتبالیست

چهارشنبه 31 شهریور 1389   10:00 ق.ظ


نوع مطلب : News--اخبار ،


روزنامه جمهوری اسلامی خبر داد:
 
بقیه در ادامه مطلب


ادامه مطلب

نوشته شده توسط : soroosh

دارایی های فوتبالیست های ایران

دوشنبه 29 شهریور 1389   10:00 ق.ظ

 
بقیه در ادامه مطلب


ادامه مطلب

نوشته شده توسط : soroosh

آزمون استخدامی سازمان ملل در تهران

یکشنبه 28 شهریور 1389   10:00 ق.ظ

آزمون استخدامی سازمان ملل در تهران  
 
داوطلبان باید حداقل دارای مدرک کارشناسی در یکی از رشته های مذکور و مسلط به زبان انگلیسی یا فرانسه بوده و درتاریخ 31 دسامبر 2010 (تا 10 دی ماه 1389) بیش از 32 سال سن نداشته باشند.

سازمان ملل


ادامه مطلب

نوشته شده توسط : soroosh

25 مقصر بحران مالی جهان

شنبه 27 شهریور 1389   10:00 ق.ظ


نوع مطلب : News--اخبار ،مقالات ،

مجله تایم معرفی می كند
25 مقصر بحران مالی جهان
 مترجم: مجید رویین پرویزی

hspace=0 
ادامه مطلب

نوشته شده توسط : soroosh

تولید آنتی بیوتیک فوق قوی با سوسک!

جمعه 26 شهریور 1389   09:53 ب.ظ


نوع مطلب : عمومی ،News--اخبار ،مقالات ،

تولید آنتی بیوتیک فوق قوی با سوسک!

 

نتایج تحقیقات دانشمندان انگلیسی نشان می دهد که از سوسک حمام می توان برای تولید آنتی بیوتیکهای فوق قوی با مقاومت بالا استفاده کرد.

 

به گزارش مهر، دفعه بعد که با دیدن یک سوسک بزرگ در حمام یا آشپزخانه جیغ کشیدید و خواستید که آن را با دمپایی بکشید یادتان باشد که همین سوسک روزی می تواند جان شما را نجات دهد.

در حقیقت نتایج تحقیقات اخیر تیم "سایمون لی" از دانشگاه ناتینگهام که در کنگره انجمن میکروبیولوژی عمومی انگلیس ارائه شده است نشان می دهد که دستگاه عصبی مرکزی سوسک آمریکایی آنتی بیوتیکهای طبیعی تولید می کند که قادرند 90 درصد از باکتریهایی که به طور بالقوه برای انسان مرگبارند را نابود کنند.

از جمله این باکتریهای مهلک می توان به باکتری استافیلوکوکوس
MRSA و برخی از نمونه های سمی "اشریشیا کولی" اشاره کرد. همچنین این بررسیها نشان می دهد که علاوه بر سوسک حمام، سه گونه ملخ نیز می توانند آنتی بیوتیکهای بسیار قوی تولید کنند.

به گفته سایمون لی، این آنتی بیوتیکها می توانند در تمام گروههای حشرات وجود داشته باشند و حشرات به تنهایی 80 درصد از حیوانات موجود در دنیا را تشکیل می دهند.

از سالها قبل دانشمندان بر روی داروهایی در مقابل میکروارگانیسمهایی تحقیق می کنند که نسبت به آنتی بیوتیکهای سنتی مقاوم شده اند.

لی در این خصوص توضیح داد: "این یک آغاز امیدوارکننده است. ما در مکانهایی به دنبال این آنتی بیوتیکهای قوی می گردیم که تاکنون کسی در آنجا جستجو نکرده بود. درحقیقت استفاده از منابعی از قبیل میکروارگانیسمهای خاک، قارچها و مولکولهای سنتزی برای تولید آنتی بیوتیکها از رده خارج شده اند."

براساس گزارش
National Geographic، این دانشمندان در لابراتوار بافتهای مغز سوسک و ملخ را گرفتند و با ردیابی و آزمایش 9 نوع جدید مولکول آنتی باکتریایی دریافتند که هر یک از این حشرات در کشتن کدامیک از میکروارگانیسمها مهارت دارند.

سایمون لی در این خصوص افزود: "این مکانیزم دفاعی به این حشرات اجازه می دهد که در کثیف ترین و آلوده ترین مکانها به حیات خود ادامه دهند. این آنتی بیوتیکها تنها در بافتهای مغز سوسک و ملخها جمع شده اند. مغز مهمترین اندام برای این حشرات است به طوری که سوسکها می توانند با یک پای بیمار به مدت طولانی زنده بمانند اما تقریبا بلافاصله پس از یک عفونت مغزی می میرند."

 


نوشته شده توسط : soroosh