sorooshmaram وبلاگی برای دنیای IT اینترنت و دانلود همه چی tag:http://sorooshmaram.mihanblog.com 2020-04-02T20:33:10+01:00 mihanblog.com یک استارت آپ برای ذخیره اطلاعات در فضا و مریخ 2012-12-22T20:14:55+01:00 2012-12-22T20:14:55+01:00 tag:http://sorooshmaram.mihanblog.com/post/1041 soroosh هنگامی که دنیا به آخر برسد، شما اطلاعات تان را چه می کنید؟ آیا برای ذخیره امن آنها چاره ای اندیشیده اید؟ خوشبختانه یک استارت آپ برای این امر تاسیس شده است. Off World Backup وعده می دهد که آنها اطلاعات تان را نجات خواهند داد، حتی اگر «نتوانند خودتان را نجات دهند». اکنون شما می توانید ارزشمند ترین فایلها و اطلاعات تان را در فضای ابری ذخیره کنید که سرورهای آن در مریخ، ماه و ایستگاه های مختلفی درون منظومه شمسی قرار دارند. این یک انتخاب امن و هدیه ای مناسب برای این روزهای آخر دنیا می تواند باشد. هنگامی که دنیا به آخر برسد، شما اطلاعات تان را چه می کنید؟ آیا برای ذخیره امن آنها چاره ای اندیشیده اید؟ خوشبختانه یک استارت آپ برای این امر تاسیس شده است. Off World Backup وعده می دهد که آنها اطلاعات تان را نجات خواهند داد، حتی اگر «نتوانند خودتان را نجات دهند». اکنون شما می توانید ارزشمند ترین فایلها و اطلاعات تان را در فضای ابری ذخیره کنید که سرورهای آن در مریخ، ماه و ایستگاه های مختلفی درون منظومه شمسی قرار دارند. 

این یک انتخاب امن و هدیه ای مناسب برای این روزهای آخر دنیا می تواند باشد. علاوه بر اینکه شما می توانید وضعیت سرورها را به صورت لحظه ای مانیتور و کنترل کنید، تا ببینید آیا همه چیز در سرورهای مریخ و ماه به خوبی پیش می رود. آنها درباره شیوه کارشان می گویند:

شیوه اختصاصی کار ما اینگونه است که ابتدا اطلاعات شما را رمزگذاری می کنیم. آنگاه آنها را از طریق مجموعه ای از ماهواره های پیشرفته به محل مورد نظر منتقل می کنیم. اطلاعات شما بر روی سرورهای ما در اتاق سرورهای فوق سری نگهداری می شوند. انرژی مورد نیاز این اتاق های سرور توسط ترانسفورماتورهای زمین گرمایی تامین می شود که چندیدن کیلومتر در زیر زمین قرار گرفته اند. پس از این ذخیره سازی امن، اطلاعات را به ماهواره های مان در اطراف زمین مخابره می کنیم. البته این اطلاعات از قبل توسط تکنولوژی رمزنگاری کوانتومی متقارن ما کد شده اند. حال اطلاعات در این شبکه ماهواره ای دست به دست شده تا به دیتا سنترهای ما در تمام منظومه شمسی برسند. مقر اصلی این مراکز داده هم در مریخ است. تیم امنیتی ما در مریخ ۲۵ ساعت شبانه روز در حال کار و کنترل هستند تا امنیت لازم را برای تان فراهم آورند. اکنون حداقل یک خواب راحت و بدون نگرانی درباره اطلاعات تان خواهید داشت. اکنون می توانید مطمئن باشید که اطلاعات شخصی و کاری تان حتی پس از اپوکالیپس و آخرالزمان مایایی در امنیت کامل هستند و به آنها دسترسی خواهید داشت.
می خواهید بیشتر درباره این شرکت و شیوه کارشان بدانید؟ در ادامه مطلب با تعدادی عکس و نقشه با ما همراه باشبد.


original-3-003-500px-narenji-ir.jpg

original-2-002-500px-narenji-ir.jpg

original-1-001-500px-narenji-ir.jpg

]]>
Intel Atom 2012-12-22T10:58:19+01:00 2012-12-22T10:58:19+01:00 tag:http://sorooshmaram.mihanblog.com/post/1037 soroosh Intel Atom سال‌ها پیش اینتل تصمیم گرفت که براساس معماری قدیمی و معروف خود یعنی x86 اقدام به ساخت پردازنده هایی برای موبایل نماید و از معماری رایج ARM استفاده ننماید. حالا می‌توان میوه این سرمایه‌گذاری طولانی را دید که آخرین نسخه از پردازنده‌های اتم می‌باشد. این سری از پردازنده‌های اتم نسخه متفاوتی از پردازنده های اتمی هستند که در نت‌بوک‌ها مورد استفاده قرار می گیرند. مهمترین نقطه ضعف اینتل مصرف بالای پردازنده اتم موبایل بود که به نظر می‌رسد این مشکل در سری جدید پردازنده‌های ات Intel Atom

سال‌ها پیش اینتل تصمیم گرفت که براساس معماری قدیمی و معروف خود یعنی x86 اقدام به ساخت پردازنده هایی برای موبایل نماید و از معماری رایج ARM استفاده ننماید.

حالا می‌توان میوه این سرمایه‌گذاری طولانی را دید که آخرین نسخه از پردازنده‌های اتم می‌باشد. این سری از پردازنده‌های اتم نسخه متفاوتی از پردازنده های اتمی هستند که در نت‌بوک‌ها مورد استفاده قرار می گیرند.

مهمترین نقطه ضعف اینتل مصرف بالای پردازنده اتم موبایل بود که به نظر می‌رسد این مشکل در سری جدید پردازنده‌های اتم حل شده باشد.

این پردازنده در لود صفحات وب به خوبی عمل می کند و در تماشای فیلم‌های انلاین و انجام بازی‌های انلاین عملکرد مناسبی دارد. بسیاری از کارشناسان اعتقاد دارند که اینتل با پردازنده‌های جدید خود می‌تواند شانسی برای حضور در بازار موبایل دست و پا کند.

]]>
۴ روش‌ جالب برای ورزش در محل کار 2012-12-22T06:30:00+01:00 2012-12-22T06:30:00+01:00 tag:http://sorooshmaram.mihanblog.com/post/1043 soroosh یاری از مردها و زنان این روزها در اداره‌های مختلف کار می‌کنند و این باعث شده است که زمان کمتری را به ورزش کردن اختصاص دهند و به میزان کافی در طول روز تحرک نداشته باشند.به گزارش پارس به نقل از مشرق، پزشکان همیشه توصیه می‌کنند تا روزانه حداقل 30 دقیقه ورزش کنید تا بدن شما همیشه در بهترین حالت از نظر سلامت قرار داشته باشد اما این روزها با اداری شدن بسیاری از مشاغل میزان تحرک مردم بسیار کم شده است و آنها کمتر تحرک خواهند داشت به طوری که آمار بیماری‌های مختلف افزایش داشته و همچنین متوسط وزن مردم نیز
یاری از مردها و زنان این روزها در اداره‌های مختلف کار می‌کنند و این باعث شده است که زمان کمتری را به ورزش کردن اختصاص دهند و به میزان کافی در طول روز تحرک نداشته باشند.

به گزارش پارس به نقل از مشرق، پزشکان همیشه توصیه می‌کنند تا روزانه حداقل 30 دقیقه ورزش کنید تا بدن شما همیشه در بهترین حالت از نظر سلامت قرار داشته باشد اما این روزها با اداری شدن بسیاری از مشاغل میزان تحرک مردم بسیار کم شده است و آنها کمتر تحرک خواهند داشت به طوری که آمار بیماری‌های مختلف افزایش داشته و همچنین متوسط وزن مردم نیز بسیار رشد کرده است.

افرادی که در اداره‌های مختلف مشغول کار هستند، می‌توانند با رعایت چند نکته ساده و به راحتی به اندازه مناسب تحرک داشته باشند.

*جلسه بگذارید و قدم بزنید

یکی از روش‌های بسیار ساده برای اینکه بتوانید در محیط کار ورزش و تحرک داشته باشید برگزاری جلسات ساده به صورت سرپایی است؛ در این جلسات می‌توانید به راحتی در قسمت‌های مختلف اداره قدم بزنید و به صحبت کردن با همکارانتان بپردازید؛ این کار بسیار ساده است و نه از کار عقب افتاده‌اید و هم اینکه ورزشتان را به درستی انجام داده‌اید.

*با تلفن چربی بسوزانید

این روزها تقریباً بسیاری از خانه‌ها و ادارات مجهز به تلفن‌های بدون سیم هستند پس هنگام کار با تلفن نیز می‌توانید چربی بسوزانید و ورزش کنید؛ محققان به این نتیجه رسیده‌اند که اگر در هنگام صحبت کردن بایستید یا قدم بزنید تا 2 برابر بیشتر کالری در حالت نشسته مصرف خواهید کرد.

*زیرپایی برای میزتان بخرید

یک استراحتگاه پا می‌تواند به شما بدون اینکه از جایتان بلند شوید در ورزش کردن کمک کند؛ تنها کافی است تا پاهایتان را به طور منظم و هر چند ثانیه روی زیرپایی بگذارید؛ این کار در طول 20 دقیقه باعث می‌شود تا 91 کالری بسوزانید؛ این نکته را نیز در نظر داشته باشید که ورزش‌های مخصوص پا مهمترین ورزش‌هایی هستند که یک کارمند به آنها نیاز دارد.

*از سطل زباله دیگران استفاده کنید

ممکن است زیر میز یک سطل زباله داشته باشید اما اگر واقعاً قصد دارید تا در اداره ورزش کنید، بهتر است از جای خودتان بلند شوید و از سطل زباله دوستی که با فاصله از شما نشسته است، استفاده کنید؛ این کار باعث می‌شود تا حداقل چند قدمی راه بروید و تحرک داشته باشید.

]]>
چگونه یک کیف نجات آماده کنیم؟ 2012-12-22T06:16:02+01:00 2012-12-22T06:16:02+01:00 tag:http://sorooshmaram.mihanblog.com/post/1042 soroosh درست است اکنون که این مطلب را می خوانید یک روز از آخرین روز دنیا گذشته است و علائم آن هنوز شروع نشده است، اما هیچ گاه برای گرفتن ماهی از آب دیر نیست! «کیف نجات» یک چمدان یا ساک جادار است که شما امروز آن را آماده می کنید به این امید که هیچ وقت به آن نیاز نداشته باشید. شما این محصول را می سازید تا در موقعیت های ضروری که مجبور به فرار فوری هستید، به کمک تان بیاید. فقط توجه داشته باشید که قرار نیست این کیف نجات یک پناهگاه کامل را در خود جای داده و همه جا همراه تان بیاورد. درست است که دیگر وقتی درست است اکنون که این مطلب را می خوانید یک روز از آخرین روز دنیا گذشته است و علائم آن هنوز شروع نشده است، اما هیچ گاه برای گرفتن ماهی از آب دیر نیست! «کیف نجات» یک چمدان یا ساک جادار است که شما امروز آن را آماده می کنید به این امید که هیچ وقت به آن نیاز نداشته باشید. شما این محصول را می سازید تا در موقعیت های ضروری که مجبور به فرار فوری هستید، به کمک تان بیاید. فقط توجه داشته باشید که قرار نیست این کیف نجات یک پناهگاه کامل را در خود جای داده و همه جا همراه تان بیاورد. 

درست است که دیگر وقتی تا پایان دنیا نمانده، اما شاید آماده کردن این کیف همین الان هم به موقع و نجات دهنده باشد. پس در ادامه مطلب با ما همراه باشید.


قدم اول- یک کیف قرص و محکم، اما سبک انتخاب کنید.

Make-a-Go-Bag-Step-1.jpg

با ما درادامه مطلب همراه شوید.

]]>
عرضه iOS 6.0.2 برای آیفون ۵ و آیپد مینی 2012-12-21T18:59:28+01:00 2012-12-21T18:59:28+01:00 tag:http://sorooshmaram.mihanblog.com/post/1038 soroosh اپل iOS 6.0.2 را برای آیفون ۵ و آیپد مینی عرضه کرد. این بروزرسانی کوچک بوده و هدف از عرضه آن تعمیر مشکلات وای فای روی آیفون ۵ و آیپد مینی عرضه شده است. وب سایت اپل اطلاعاتی را درباره امنیت این بروزرسانی منتشر کرده است. برای اطلاع از محتوا امنیت این بروزرسانی می توانید به اینجا سر بزنید. این بروزرسانی فقط در iTunes در دسترس قرار گرفته است و برای دریافت آن باید دستگاه مورد نظرتان را به iTunes وصل کنید. MacRumors

اپل iOS 6.0.2 را برای آیفون ۵ و آیپد مینی عرضه کرد. این بروزرسانی کوچک بوده و هدف از عرضه آن تعمیر مشکلات وای فای روی آیفون ۵ و آیپد مینی عرضه شده است.

وب سایت اپل اطلاعاتی را درباره امنیت این بروزرسانی منتشر کرده است. برای اطلاع از محتوا امنیت این بروزرسانی می توانید به اینجا سر بزنید. این بروزرسانی فقط در iTunes در دسترس قرار گرفته است و برای دریافت آن باید دستگاه مورد نظرتان را به iTunes وصل کنید.

MacRumors

]]>
OmniDrive : جستجوی گوگل درایو از Omnibar کروم 2012-12-21T17:02:46+01:00 2012-12-21T17:02:46+01:00 tag:http://sorooshmaram.mihanblog.com/post/1039 soroosh آیا گوگل درایو خدمات برتر و مورد علاقه شما برای ذخیره سازی ابری است؟ اگر چنین است، OmniDrive یک بخش الحاقی یا افزونه کروم است که شاید شما آن را بپسندید. این یک بخش الحاقی (extension) کوچک ساده است که یک عملکرد کارآمد را که کروم می بایست از آن برخوردار باشد را به طور پیش فرض می افزاید؛ این بخش به شما اجازه جستجوی گوگل درایو تان از Omnibar را می دهد. درایو (Drive) را در Omnibar بنویسید، روی کلید فاصله یا کلید تب بزنید و سپس در آن عنوان یک سند یا هر واژه مورد نظر برای جستجو را بنویسید و کلید آیا گوگل درایو خدمات برتر و مورد علاقه شما برای ذخیره سازی ابری است؟ اگر چنین است، OmniDrive یک بخش الحاقی یا افزونه کروم است که شاید شما آن را بپسندید. این یک بخش الحاقی (extension) کوچک ساده است که یک عملکرد کارآمد را که کروم می بایست از آن برخوردار باشد را به طور پیش فرض می افزاید؛ این بخش به شما اجازه جستجوی گوگل درایو تان از Omnibar را می دهد. درایو (Drive) را در Omnibar بنویسید، روی کلید فاصله یا کلید تب بزنید و سپس در آن عنوان یک سند یا هر واژه مورد نظر برای جستجو را بنویسید و کلید enter را بزنید. پیشنهادهایی برای مطابقت اسناد از زمانی که می نویسید و هنگامی که Enter را می زنید نمایان می شوند، نتایج جستجو در گوگل درایو تان در همان تب نمایش داده می شود. از آنجا که این ویژگی بومی کروم نیست، ورود به سیستم از طریق مرورگر، نتیجه خوبی برای شما به دنبال نخواهد داشت. شما مجبور خواهید بود به جیمیل تان وارد شده و مطمئن شوید در هر زمان که می خواهید از بخش الحاقی استفاده نمایید به حساب تان وارد شده اید. OmniDrive دکمه ها یا هر چیز دیگری را به کروم اضافه نمی کند؛ این بخش در سکوت در پس زمینه کار می کند، هرچند، نخستین باری که از آن استفاده می کنید مجبور خواهید بود تا به آن اجازه دهید که به حساب کاربری تان  متصل شود.

هنگامی که به آن چراغ سبز نشان می دهید، می توانید جستجو را یا از یک تب جدید یا از تب کنونی شروع کنید. توضیح بخش الحاقی می گوید که پس از نوشتن ” Drive” کلید فاصله را بزنید اما برخی از شما ممکن است نیاز داشته باشید به جای آن، کلید تب (Tab) را بزنید. پیشنهادهای جستجو اندکی زمان می برد تا بارگذاری شوند و این بخشی است که می توانست از اصلاح و بهبودی اندکی برخوردار شود از آنجا که بیشتر کاربران احتمالا بسیار پیشتر از آنکه پیشنهادها بارگذاری شوند واژه مورد نظر برای جستجو را نوشته و کلید Enter را زده اند. نتایج جستجو در همان تب نمایان می شوند و این خیلی بد است که گزینه ای برای باز شدن نتایج در یک تب جدید وجود ندارد.

برای کاربران ویندوز و مک، این ممکن است روشی سریع برای دسترسی به گوگل درایو بدون روی آوردن به پوشه همگام سازی شده باشد اما اگر در یک کروم بوک باشید می بایست به این بخش الحاقی متوسل شوید. همان گونه که پیش از این گفته شد، در حقیقت این باید چیزی باشد که کروم به طور پیش فرض با گزینه ای برای فعال/ غیر فعال کردن، آن را پشتیبانی کند و خبر خوب اینکه این ویژگی در حال بررسی است. با سر زدن به صفحه الحاقی یا افزونه ها در فروشگاه وب کروم می توانید به لینک ارائه شده برای ارتقاء آن رأی دهید یا احتمالا آن را اجرا کنید.

افزونه های مشابهی ممکن است در فروشگاه وب کروم برای دیگر خدمات ذخیره سازی ابری موجود باشند، اما با توجه به پایگاه کاربری بزرگ گوگل و خدمات آن (تمامی آنها نیازمند یک شناسه یکتا هستند) OmniDrive شاید نیاز به تجدید نظر گسترده داشته باشد.

برای دریافت و نصب این افزونه به لینک پایین مراجعه نمایید:

Install OmniDrive From Chrome Web Store

]]>
علی روغنی مدیر ارشد عملیاتی توییتر شد 2012-12-21T15:05:55+01:00 2012-12-21T15:05:55+01:00 tag:http://sorooshmaram.mihanblog.com/post/1040 soroosh علی روغنی مدیر ارشد عملیاتیتغییرات مهمی در ساختار مدیریتی توییتر اعمال شده است و براساس گزارش All ThingsD، آقای علی روغنی که پیش از این در سمت مدیر ارشد مالی در توییتر فعالیت می‌کرد به سمت مدیر ارشد عملیاتی ارتقاء یافته است. مدیرعامل فعلی توییتر، دیک کاستولو نیز پیش از سمت فعلی‌اش و از زمانی که با ایوان ویلیامز توییتر را تاسیس کردند تا اکتبر سال 2010 در همین پست کار می‌کرد.علی روغنی پیش از این تا سال 2010 در پیکسار مشغول به کار بود و پس از آن به توییتر پیوست. علی روغنی آنقدر در توییتر برای خود ا

علی روغنی مدیر ارشد عملیاتی
علی روغنی مدیر ارشد عملیاتی

تغییرات مهمی در ساختار مدیریتی توییتر اعمال شده است و براساس گزارش All ThingsD، آقای علی روغنی که پیش از این در سمت مدیر ارشد مالی در توییتر فعالیت می‌کرد به سمت مدیر ارشد عملیاتی ارتقاء یافته است. مدیرعامل فعلی توییتر، دیک کاستولو نیز پیش از سمت فعلی‌اش و از زمانی که با ایوان ویلیامز توییتر را تاسیس کردند تا اکتبر سال 2010 در همین پست کار می‌کرد.

علی روغنی پیش از این تا سال 2010 در پیکسار مشغول به کار بود و پس از آن به توییتر پیوست. علی روغنی آنقدر در توییتر برای خود اعتبار و شهرت کسب کرد تا بالاخره به جایگاه رده بالای مدیر ارشد عملیاتی توییتر ارتقاء یافت.

علی روغنی در شکل گیری پلتفرم تبلیغات توییتر نیز نقش بسیار مهمی را داشته است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد علی روغنی می توانید به صفحه توییتر یا لینکداین او مراجعه کنید.

]]>
Samsung Exynos 2012-12-21T13:57:52+01:00 2012-12-21T13:57:52+01:00 tag:http://sorooshmaram.mihanblog.com/post/1036 soroosh Samsung Exynos وقتی در مورد این غول کره ای صحبت می شود بسیار مشکل است که بتوان چیزهایی را پیدا کرد که سامسونگ نمی‌سازد! در حال حاضر این شرکت یکی از بزرگترین سازندگان پردازنده ها و چیپ‌های گوشی‌های موبایل است به گونه‌ای که بسیاری از شرکت‌های معروف هم لوازم خود را از سامسونگ تامین می‌کنند. همین بس که اپل هم با تمام هیایو و تبلیغاتش چیپ‌های A4,A5, A5X خود را که در iPhone  و iPadهایش استفاده می کند را از سامسونگ می خرد. اوج هنر سامسونگ در گوشی معروف Galaxy S3 و با چیپ جدید ۴هسته Samsung Exynos

وقتی در مورد این غول کره ای صحبت می شود بسیار مشکل است که بتوان چیزهایی را پیدا کرد که سامسونگ نمی‌سازد! در حال حاضر این شرکت یکی از بزرگترین سازندگان پردازنده ها و چیپ‌های گوشی‌های موبایل است به گونه‌ای که بسیاری از شرکت‌های معروف هم لوازم خود را از سامسونگ تامین می‌کنند. همین بس که اپل هم با تمام هیایو و تبلیغاتش چیپ‌های A4,A5, A5X خود را که در iPhone  و iPadهایش استفاده می کند را از سامسونگ می خرد.

اوج هنر سامسونگ در گوشی معروف Galaxy S3 و با چیپ جدید ۴هسته‌ای آن تبلور کرده است. با این چیپ جدید می‌توانید پرواز کنید! با ویژگی جدید Pop Up Play می‌توانید در حالیکه یک فیلم HD را پخش می کنید، آن را به هر گوشه‌ای از صفحه منتقل کنید تا هم‌زمان به سایر کارهایتان برسید. این ویژگی جالب نشان از قدرت بالای پردازنده دارد.

این چیپ برای انجام چند کار به صورت همزمان و سویچ بین برنامه‌های در حال اجرا بی‌نظیر است.

]]>
کنترل رفت‌ و‌ آمد دانشجویان دانشگاه آزاد با کارت الکترونیک 2012-12-20T14:10:53+01:00 2012-12-20T14:10:53+01:00 tag:http://sorooshmaram.mihanblog.com/post/1035 soroosh به گفته معاون دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی، کارت الکترونیک دانشجویی از ترم جاری توسط معاونتهای دانشجویی واحدها میان دانشجویان توزیع می شود که یکی از مزیتهای این کارت کنترل ورود و خروج دانشجو توسط خانواده ها به شمار می آید. به گزارش ملت ایران به نقل از مهر:به گفته معاون دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی، کارت الکترونیک دانشجویی از ترم جاری توسط معاونتهای دانشجویی واحدها میان دانشجویان توزیع می شود که یکی از مزیتهای این کارت کنترل ورود و خروج دانشجو توسط خانواده ها به شمار می آید.محمدرضا اسفندیار به گفته معاون دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی، کارت الکترونیک دانشجویی از ترم جاری توسط معاونتهای دانشجویی واحدها میان دانشجویان توزیع می شود که یکی از مزیتهای این کارت کنترل ورود و خروج دانشجو توسط خانواده ها به شمار می آید.

به گزارش ملت ایران به نقل از مهر:به گفته معاون دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی، کارت الکترونیک دانشجویی از ترم جاری توسط معاونتهای دانشجویی واحدها میان دانشجویان توزیع می شود که یکی از مزیتهای این کارت کنترل ورود و خروج دانشجو توسط خانواده ها به شمار می آید.


محمدرضا اسفندیار اضافه کرد: پیش از این صدور کارت دانشجویی در حوزه معاونت دانشجویی دانشگاه آزاد نبود اما از سال جاری صدور این کارت توسط معاونت مذکور صورت می گیرد.

وی در خصوص الکترونیک شدن کارت دانشجویی در این دانشگاه اظهار داشت: طی برگزاری جلساتی با مرکز آزمون و معاونت پژوهشی دانشگاه آزاد قرار شد برای دانشجویانی که پس از احراز هویت و ثبت نام، دانشجوی این دانشگاه می شوند کارت الکترونیک دانشجویی صادر شود.

معاون دانشجویی دانشگاه آزاد از جمله مزیتهای این کارت را گنجاندن کارت تغذیه در نوار مغناطیسی این کارت اعلام کرد و در ادامه افزود: پس از توزیع این کارت، دانشجو زمانی که وارد محیط دانشگاه می شود پس از عبور از گیت، کارت الکترونیک دانشجویی ورودش را در سیستم دانشجویی ثبت می کند و از این طریق حتی خانواده ها هم می توانند با مراجعه به این سیستم از ورود و خروج فرزندنشان به محیط دانشگاه مطلع شوند.

به گفته اسفندیار، جنس این کارت از PVC و با داشتن نوار مغاطیسی مشکی، شبیه کارتهای عابر بانک است.

وی خاطرنشان کرد: این کارت از ترم جاری توسط معاونتهای دانشجویی واحدهای دانشگاه آزاد و بستگی به توانمندی و بهره بردن از امکانات نرم افزاری آن میان دانشجویان در حال توزیع است.

معاون دانشجویی دانشگاه آزاد در عین حال تاکید کرد که ممکن است صدور و توزیع این کارت در بین دانشجویان به علت ناکافی بودن امکانات نرم افزاری برخی واحدها مقدور نباشد که جایگزین این کارت، یک کارت دانشجویی موقت صادر خواهد شد.

به گفته این مقام مسئول در دانشگاه آزاد، کارت مذکور برای تمام دانشجویان فعلی دانشگاه آزاد اسلامی صادر می شود.

]]>
بوگاتی در گمرک بندر انزلی - آیا این بوگاتی در ایران می ماند یا به روسیه می رود. 2012-12-20T08:06:54+01:00 2012-12-20T08:06:54+01:00 tag:http://sorooshmaram.mihanblog.com/post/1034 soroosh بعد از حرف و حدیث‌های بسیار و شایعات گسترده، بالاخره گران‌ترین خودروی دنیا به صورت موقتی وارد ایران شد.ملت ایران: تصاویری از گمرک بندر انزلی منتشر شده که نشان می‌دهد یک دستگاه بوگاتی خوش‌رنگ وارد خاک ایران شده است.داستان از این قرار است که بوگاتی فوق از طریق کریدور ایران از مبدا به مقصد روسیه ارسال خواهد شد.بوگاتی فوق از مدل Veyron است. خودرویی با موتور 8 لیتری 16 سیلندر با آرایش Wشکل. قدرت این محصول 1000 اسب‌بخار است.قیمت این مدل بوگاتی 1 میلیون و 200 هزار دلار است.


بعد از حرف و حدیث‌های بسیار و شایعات گسترده، بالاخره گران‌ترین خودروی دنیا به صورت موقتی وارد ایران شد.


ملت ایران: تصاویری از گمرک بندر انزلی منتشر شده که نشان می‌دهد یک دستگاه بوگاتی خوش‌رنگ وارد خاک ایران شده است.

داستان از این قرار است که بوگاتی فوق از طریق کریدور ایران از مبدا به مقصد روسیه ارسال خواهد شد.

بوگاتی فوق از مدل Veyron است. خودرویی با موتور 8 لیتری 16 سیلندر با آرایش Wشکل. قدرت این محصول 1000 اسب‌بخار است.

قیمت این مدل بوگاتی 1 میلیون و 200 هزار دلار است.

]]>
انتقال بی سیم اطلاعات با سرعت ۱۰۰ گیگابیت 2012-12-20T07:05:04+01:00 2012-12-20T07:05:04+01:00 tag:http://sorooshmaram.mihanblog.com/post/1033 soroosh چطور می شود بین دو نقطه در فاصله ۲۰۰ کیلومتری ارتباط بیسیم پر سرعت برقرار کرد؟ منظور از پرسرعت، انتقال اطلاعات با سرعت ۱۰۰ گیگابیت در ثانیه است. این پروژه ای است که DARPA (آژانس تحقیقات پیشرفته دفاعی) مشغول کار روی آن است تا به نیروهای نظامی امکان ارتباط سریع و پرسرعت را بدهد. روش جدید در واقع ۵۰۰ برابر سریع تر از روش های ارتباطی بی سیم فعلی است و هدف این است که سرعت و کیفیت انتقال اطلاعات شبیه به زمانی باشد که از فیبر نوری استفاده می کنیم. آنها می گوید هم اکنون ابزارهای نظامی برای ارت

چطور می شود بین دو نقطه در فاصله ۲۰۰ کیلومتری ارتباط بیسیم پر سرعت برقرار کرد؟ منظور از پرسرعت، انتقال اطلاعات با سرعت ۱۰۰ گیگابیت در ثانیه است. این پروژه ای است که DARPA (آژانس تحقیقات پیشرفته دفاعی) مشغول کار روی آن است تا به نیروهای نظامی امکان ارتباط سریع و پرسرعت را بدهد. 

روش جدید در واقع ۵۰۰ برابر سریع تر از روش های ارتباطی بی سیم فعلی است و هدف این است که سرعت و کیفیت انتقال اطلاعات شبیه به زمانی باشد که از فیبر نوری استفاده می کنیم. 

آنها می گوید هم اکنون ابزارهای نظامی برای ارتباط با یکدیگر از شبکه بیسیم CDL استفاده می کنند اما حداکثر سرعت انتقال اطلاعات در این شبکه ۲۵۰ مگابیت در ثانیه است و حالا قصد دارند با افزایش این سرعت به ۱۰۰گیگابیت در ثانیه، ارتباط سریعتری به وجود بیاورند.


satellite-main-627-402_narenji.jpg

ماهواره ViaSat1 هم اکنون رکورد بیشترین پهنای باند را در بین ماهواره ها دارد و از RF استفاده می کند. مجموع پهنای باند آن 134 گیگابیت است.


برای رسیدن به چنین سرعتی در انتقال اطلاعات می توان از نور مرئی استفاده کرد اما مشکل این روش، محدودیت فاصله انتقال اطلاعات است. به همین خاطر قرار است از RF برای انتقال اطلاعات استفاده شود. 

هر چند فعلا هدف این پروژه نیروهای نظامی است. اما گفته می شود در صورت موفقیت می توان از آن جهت برقراری ارتباط پرسرعت بین مناطق روستایی نیز استفاده کرد.

]]>
معرفی رسمی تلفن هوشمند Galaxy Grand توسط سامسونگ 2012-12-19T19:03:33+01:00 2012-12-19T19:03:33+01:00 tag:http://sorooshmaram.mihanblog.com/post/1032 soroosh اگر به خاطر داشته باشید، قبلا از شنیده های سامسونگی درباره گلکسی گرند برای تان گفته بودیم. بالاخره امروز این اسمارت فون رسما توسط سامسونگ رونمایی شد. یک تلفن هوشمند با صفحه نمایش ۵ اینچی و رزولوشن ۸۰۰ در ۴۸۰ پیکسل با کیفیت WVGA، که البته این یکی، بر خلاف نام فریبنده محصول جدید سامسونگ است. این موبایل هوشمند قرار است با اندروید 4.1.2 و پردازنده دو هسته ای 1.2 گیگاهرتزی به بازار عرضه گردد. با ما در ادامه مطلب همراه شوید

اگر به خاطر داشته باشید، قبلا از شنیده های سامسونگی درباره گلکسی گرند برای تان گفته بودیم. بالاخره امروز این اسمارت فون رسما توسط سامسونگ رونمایی شد. یک تلفن هوشمند با صفحه نمایش ۵ اینچی و رزولوشن ۸۰۰ در ۴۸۰ پیکسل با کیفیت WVGA، که البته این یکی، بر خلاف نام فریبنده محصول جدید سامسونگ است. این موبایل هوشمند قرار است با اندروید 4.1.2 و پردازنده دو هسته ای 1.2 گیگاهرتزی به بازار عرضه گردد. 

با ما در ادامه مطلب همراه شوید

]]>
دیگر از فلش مموری استفاده نکنید 2012-12-19T13:58:19+01:00 2012-12-19T13:58:19+01:00 tag:http://sorooshmaram.mihanblog.com/post/1031 soroosh تلنا: پیدایش حافظه های قابل حمل تحولی مهم در زمان خود محسوب می شد ولی این فناوری هم می رود تا به تاریخ بپیوندد. تلنا: پیدایش حافظه های قابل حمل تحولی مهم در زمان خود محسوب می شد ولی این فناوری هم می رود تا به تاریخ بپیوندد.به گزارش خبرنگار تلنا،ظهور سیستم های ابری (Cloud) اگرچه هنوز مراحل آغازین خود را طی می کند ولی به سرعت می تواند جایگزین سیستم ذخیره سازی اطلاعات کنونی شما شود. سرویس هایی همچون Dropbox ، Google drive یا Skydrive با اختصاص فضای مجازی رایگان عملاً کار نقل و انتقال اطلاعات ب تلنا: پیدایش حافظه های قابل حمل تحولی مهم در زمان خود محسوب می شد ولی این فناوری هم می رود تا به تاریخ بپیوندد.

 


تلنا: پیدایش حافظه های قابل حمل تحولی مهم در زمان خود محسوب می شد ولی این فناوری هم می رود تا به تاریخ بپیوندد.
به گزارش خبرنگار تلنا،ظهور سیستم های ابری (Cloud) اگرچه هنوز مراحل آغازین خود را طی می کند ولی به سرعت می تواند جایگزین سیستم ذخیره سازی اطلاعات کنونی شما شود. سرویس هایی همچون Dropbox ، Google drive یا Skydrive با اختصاص فضای مجازی رایگان عملاً کار نقل و انتقال اطلاعات بین محل کار و خانه انجام داده و شما می توانید پوشه ای در کامپیوتر محل کار خود داشته و همین پوشه را در خانه یا گوشی موبایل نیز داشته باشید و به محض اضافه یا کم نمودن فایل یا ایجاد تغییر به طور اتوماتیک پوشه های دیگر نیز هماهنگ می شود. این سرویس ها قابلیت ایجاد پوشه مشترک بین خود و همکارنتان را داراست و می تواند فضایی مشترک برای گروه کاری شما ایجاد نماید. اما یکی از مهمترین وی‍ژگی این درایوهای مجازی به خصوص برای ما که در ایران با سرعت اندک اینترنت مواجه هستیم امکان آپلود فایل با حجم بالا و ارسال آن به دوستان است؛ مشکلی که همگی در هنگام پیوست فایل به ایمیل با آن مواجه بوده ایم. با استفاده از این درایوها می توان فایل را در پوشه مربوط قرار داد و پس از آپلود شدن لینک ارسال آن را به راحتی برای دوستان خود ارسال کرد و دیگر نیاز به استفاده از آپلود سنترها نیست.
]]>
سامسونگ و ال‌جی از ایران می‌روند 2012-12-19T08:57:06+01:00 2012-12-19T08:57:06+01:00 tag:http://sorooshmaram.mihanblog.com/post/1030 soroosh سامسونگ و ال‌جی از ایران می‌روندتلنا: بالاخره موج تحریم‌ها و فرار شرکت‌ها از ایران، گریبان‌گیر شرکت‌های کره‌ای می‌شود.تلنا: بالاخره موج تحریم‌ها و فرار شرکت‌ها از ایران، گریبان‌گیر شرکت‌های کره‌ای می‌شود.به گزارش خبرنگار تلنا، دو شرکت رقیب ال‌جی و سامسونگ که بازار ایران را مکانی خوب برای جولاندهی خود دیدند و فروش بسیار خوبی در این چند سال در کشورمان داشته‌اند، حال زمان آن رسیده که سفره پهن کرده خود در ایران را جمع نمایند.این دو شرکت مدت‌هاست توسط مقامات کره‌ای و آمریکایی تحت فشار قرار گرفته‌اند سامسونگ و ال‌جی از ایران می‌روند

تلنا: بالاخره موج تحریم‌ها و فرار شرکت‌ها از ایران، گریبان‌گیر شرکت‌های کره‌ای می‌شود.


تلنا: بالاخره موج تحریم‌ها و فرار شرکت‌ها از ایران، گریبان‌گیر شرکت‌های کره‌ای می‌شود.

به گزارش خبرنگار تلنا، دو شرکت رقیب ال‌جی و سامسونگ که بازار ایران را مکانی خوب برای جولاندهی خود دیدند و فروش بسیار خوبی در این چند سال در کشورمان داشته‌اند، حال زمان آن رسیده که سفره پهن کرده خود در ایران را جمع نمایند.

این دو شرکت مدت‌هاست توسط مقامات کره‌ای و آمریکایی تحت فشار قرار گرفته‌اند ولی به سبب موقعیت بسیار عالی بازار ایران تا کنون جایگاه خود را در ایران از دست نداده‌اند.

به نظر می‌رسد بنا بر شواهد و قرائن موجود و بر خلاف ادعای مقامات کره‌ای و ایرانی این دو غول کره‌ای به زودی شاهد خروج هر دو شرکت از ایران باشیم.

]]>
سرویس جایگزینی کلمات به جای شماره تلفن (فون واژه) چیست؟ 2012-12-19T06:30:00+01:00 2012-12-19T06:30:00+01:00 tag:http://sorooshmaram.mihanblog.com/post/1028 soroosh تلنا: فکر خریداران فناوری‌های نوین این روزها درگیر انتخاب خرید بین تبلت و لپ‌تاپ می‌گذرد. تلنا: فکر خریداران فناوری‌های نوین این روزها درگیر  انتخاب خرید بین تبلت و لپ‌تاپ می‌گذرد.به گزارش تلنا، برای پاسخ به سوال « تبلت بخریم یا لپ‌تاپ؟» باید نیازهای افراد بررسی شده و سپس پاسخ به این سوال داده شود.حال به پاسخ در مورد این سوال برای دانشجویان که یکی از پرتقاضا‌ترین قشر برای خرید یکی از این دو فناوری هستند، می‌پردازیم.تقسیم‌بندیاول باید گفت دانشجویان را باید به دو دسته تقسیم نمود.دسته اول تلنا: فکر خریداران فناوری‌های نوین این روزها درگیر انتخاب خرید بین تبلت و لپ‌تاپ می‌گذرد.

تلنا: فکر خریداران فناوری‌های نوین این روزها درگیر  انتخاب خرید بین تبلت و لپ‌تاپ می‌گذرد.

به گزارش تلنا، برای پاسخ به سوال « تبلت بخریم یا لپ‌تاپ؟» باید نیازهای افراد بررسی شده و سپس پاسخ به این سوال داده شود.

حال به پاسخ در مورد این سوال برای دانشجویان که یکی از پرتقاضا‌ترین قشر برای خرید یکی از این دو فناوری هستند، می‌پردازیم.

تقسیم‌بندی

اول باید گفت دانشجویان را باید به دو دسته تقسیم نمود.

دسته اول دانشجویانی که فنی هستند و یا نیاز به نرم‌افزار خاص تحت ویندوز دارند، مانند دانشجویان عمران که نیاز به برنامه‌هایی کدی همچون آتوکد دارند یا دانشجویان گرافیک که نیاز به برنامه‌های گرافیکی دارند.

دسته دوم دانشجویانی که نیاز به برنامه‌خاص تحت سیستم‌عامل ویندوز ندارند مانند دانشجویان مدیریت یا دانشجویان ادبیات فارسی.

نیازهای مشترک و نیازهای خاص

هر دو دسته نیازهای مشترکی از قبیل: سبکی، حمل و نقل، نیاز به استفاده از اینترنت، نیاز به چک کردن ایمیل، انتخاب واحد الکترونیکی، خواندن کتاب‌های و داکیومنت‌های الکترونیکی، ویرایش فایل‌های دفتری و... دارند.‌

اما دسته اول نیاز به اجرای برنامه‌های ضروری خود در سیستم‌عامل ویندوز را دارند و این نیاز آنها را از هر انتخابی باز ‌می‌دارد.

بهترین پیشنهاد

اگر قبل از ارائه نهایی ویندوز 8 به خصوص نسخه RT قرار داشتیم به دسته اول می‌توانستیم بگوییم فکر تبلت را از سر خود بیرون نمایند. اما حال باید بگوییم که تبلت‌های ویندوز 8 و یا لپ‌تاپ‌های موجود در بازار تامین کننده نظر و نیازهای آنها خواهد بود اما باز‌هم توصیه اصلی و اساسی خرید لپ‌تاپ با توجه به نیازهای خود می‌باشد.

اما دسته دوم می‌توانند از تبلت‌های اندرویدی یا تبلت‌های اپلی استفاده نمایند تا هم نظر آنها تامین گردد هم نیاز آنها.

]]>